eliferen92@gmail.com

26.10.15

allahını seven bana tez konusu atsın ya

6.10.15

deneyimsel bir yazı

hava soğuk. soğuktan belim ağrıyor vallahi. naber?
bundan sonra insan ilişkimlerimde(bu nasıl bir tamlama) daha yapıcı olmaya karar verdim. yani aslında çok basit gözüküyor böyle yazınca ama uygulamaya geçmesi öyle zor ki, ve benim o kadar deneyimlerimden tecrübe edemeyen aptal bi kafam var ki bunu buraya yazmakta gerekli gördüm. öncelikle ikili ilişkilerde(gene nasıl bir tamlama) rahatsız olunup söylenmeyen şeylerin en ufak bir şeyde patlayacağını unutma. yani gerçekten çok çirkin bir şekilde ve egonun çok çirkef bir şekilde yüzeye çıkabildiği bir alana nüfuz ediyor. tartışmalar gerçekten boktan bir hale dönüşebiliyor. sonra ego kalkanlarımızı indirip 'gelmezsen kendimi orda bok gibi hissederim' dememizle karşı taraf da elbette yapıcı davranıyor ve 'ben de kendimi bok gibi hissetcem' cevabını alabiliyorsunuz. sonra bu gazla iki aydır konuşmadığınız ev arkadaşınıza regl sancısı için hap ikram ediyorsunuz(ikram??) gerçekten güzel bir deneyim.
bu kıssadan hisseyi geçtiğimize göre size dün süreyyada açılış konseri:schubertiade'ı dinlediğimi ve oldukça keyif aldığımı söyleyebilirim. alın bacılar, davulcu gardaşlar >>>>>>>>konstantin manaev insan gerçekten hayret ediyor........................
sonra yarın çalışma psikolojisi dersinde Örnek Olay 102: KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR adlı örnek olayın sunumunu yapacağımı söyleyeyim. sunum arkadaşım 'biz kız arkadaşımla yapçaz o okulunda yapmış sen kendine göre yap ben kendime göre sunumdan bi saat önce görüşürüz' yazınca amına koyayım kolektif çalışmanın adlı bir sunum hazırlayacağımı......... yok lan şaka. tabiki de elif durur mu hırsını scholardan makale indire indire çıkarttı. en iyisi benim. görür o gününü. sonra sunumu yapıp sevgilimle tiyatroya koşturacağım. ki yüzünü gören cennetlik hasta haliyle akmarda çalışa çalışa bir hal oldu. çok özlüyorum lan. özledim yani.
şimdilik bu kadar sanırım. evet.

2.10.15

ilk çapraz banyo
merhaba.
-'Türkiye'de Kapitalizmi Besleyen Mekanizmaların Nefret Söylemi Açısından Değerlendirilmesi' isimli makalem 8. mülkiye genç sosyal politikacılar kongresine kabul edildi. 22-23 ekimde ankarada makalemi savunmak üzere kongrede sunum yapacağım. kabul edileceğinden şüpheliydim çünkü hala akademik anlamda kendime güvenemiyorum. bunun yanı sıra 4.sınıf tezimi aksaraydaki siyahi seks işçileri üzerine yapmayı düşünmüştüm. hocalarım kesinlikle kabul etmeyeceklerini, bunun tehlikeli bir iş olduğunu söylediler. bu nedenle yeni tez konumu hala belirleyebilmiş değilim. sonra, 4. sınıf dersleri çok zor. hocalar verdikleri ödevler, sunumlarla derse bağımlı tutuyorlar ki şikayet de etmiyorum eskiden beri koşturmayı severdim zaten.
-bir de süreyyada sahnelenecek açılış konseri, ayur trio ve ellen jewett - jerfi aji'ye ve cyrano de bergerac ve profesyonel tiyatrolarına bilet aldım.
-bunun dışında makale yazma sürecinden sonra normal kitapları okuyamamaya başladım. makaleleri su gibi okuyup keyif alırken artık romanları yavaş yavaş okuyabiliyorum ve keyif alamıyorum. üzüldüm.
-tiroidim 1mm büyümüş durumda.
-kış geldi.